Thor powraca! Coś dla fanów kina.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

thor_3d

Mityczny Thor, to nie tylko bohater ze skandynawskich sag i mitów, to również amerykański superbohater komiksowy, którego mogliśmy już bardzo dobrze poznać. Wielbicielom komiksów nie trzeba go przedstawiać, zaś kinomani otrzymali w ubiegłych latach aż dwie okazje do zapoznania się z tym bohaterem. W filmie z 2011 roku, zatytułowanym po prostu „Thor„, tytułowy bohater (w tej roli Chris Hemsworth) zostaje ukarany przez Odyna wygnaniem na Ziemię. Jako dr Donald Blake prowadzi życie śmiertelnika, do czasu, gdy odnajduje swój magiczny młot, Mjöllnir. Dopiero gdy ma stawić czoła potworom nasłanym przez Lokiego (Tom Hiddleston), odzyskuje część swoich boskich mocy. W 2012 roku mogliśmy podziwiać Thora jako współpracownika grupy superbohaterów w filmie „Avengers”. Teraz znów powraca na ekrany, tym razem w obrazie zrealizowanym w technologii 3D.

Geneza postaci

Komiksową postać Thora stworzyli w 1962 roku: wydawca Stan Lee, scenarzysta Larry Lieber i rysownik Jack Kirby. Wszyscy oni pracowali dla wydawnictwa Marvel Comics, które w tym samym czasie powołało do życia Spider-Mana i Hulka. Niewiele wcześniej powstała grupa bohaterów, znanych jako Fantastyczna Czwórka (Fantastic Four), a nieco później do uniwersum Marvela dołączył Iron Man. Poskutkowało to powstaniem grupy Avengers, tej samej, o której opowiada film z 2012 roku. Na ich czele stanął słynny Kapitan Ameryka.

Tworząc postać Thora Lee, Lieber i Kirby sięgnęli oczywiście do nordyckiej mitologii, wykorzystując postaci bogów do stworzenia nowej legendy wszechmocnego wojownika. Thor i jego antagonista Loki przenoszą swoją walkę z Asgardu, do współczesnej nam Ameryki, gdzie dawny bóg piorunów staje się jednym z szeregu superbohaterów zaludniających karty komiksów Marvela.

Powrót Thora

Nowy film o przygodach blondwłosego wojownika, zatytułowany jest „Thor: Mroczny świat”. Ma on kontynuować wątki znane nam z obu filmów, w których Chris Hemsworth wcielił się w rolę nordyckiego wojownika. Wiadomo też, że na scenie pojawi się również Tom Hiddleston jako Loki. Jednak tym razem rola tego przebiegłego boga będzie nieco inna, niż moglibyśmy się spodziewać.

Niewątpliwym atutem filmu będzie fakt, że jest on zrealizowany w technologii 3D. W przypadku pełnego akcji filmu o przygodach superbohatera, gwarantuje to niesłychanie efektowne widowisko.

Thor: Mroczny świat w technologii 3D można obejrzeć w Toruniu lub Inowrocławiu. Poniżej aktualny harmonogram z obu kin:

Cinema City Plaza
Broniewskiego 90, Toruń
g.17:00 g.19:20 g.21:40

Kinomax
Jana Molla 3, Inowrocław
g.13:45 g.16:30

Zapraszamy!

Thor powraca! Coś dla fanów kina., 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>