Sanatoria w Ciechocinku

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (3 votes cast)

sanatorium-ciechocinek

Ciechocinek jest nazywany Perłą Uzdrowisk Polskich, bo to jedno z najbardziej znanych miast uzdrowiskowych. Prawdziwym bogactwem i przyczyną leczniczych właściwości Ciechocinka są wody lecznicze, a mianowicie źródła solankowe, w tym solanki chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodowe, borowe, jak również tężnie solankowe. Nie bez znaczenia jest także korzystny klimat, charakteryzujący się wysoką średnią temperaturą roczną, stosunkowo dużą liczbą ładnych, słonecznych dni oraz niewielkimi opadami i związaną z tym małą wilgotnością powietrza. Co ważne, w mieście zazwyczaj nie dokuczają również silne wiatry, a aklimatyzacja przybywających tu na wypoczynek osób przebiega wyjątkowo szybko i bezproblemowo.

I właśnie z tego powodu w Ciechocinku znajduje się kilkanaście sanatoriów, pośród których jednym z największych i najpopularniejszych jest Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami”. Bliskość pięknego parku oraz tężni solankowych to niewątpliwe zalety powyższego sanatorium, które oferuje pełny pakiet leczniczo-regeneracyjny. Uzdrowisko specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób układu ruchu, układu krążenia, układu oddechowego oraz wszelkich zaburzeń przemian metabolicznych, np. cukrzycy czy otyłości. Dla pacjentów przygotowano liczne zabiegi, w tym balneoterapię, hydroterapię bądź różnorodne formy masażu. Dostępne są pokoje jednoosobowe, dwuosobowe oraz komfortowe apartamenty, które w swoim wyposażeniu posiadają łazienki, telewizor, radio, Internet, lodówkę oraz telefon. Łącznie znajduje się tutaj 400 miejsc noclegowych. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych i gwarantuje całodobowe wyżywienie.

Kolejnym wartym uwagi sanatorium jest Uzdrowisko Ciechocinek S.A. Oferuje 300 miejsc w jedno- bądź dwuosobowych pokojach z łazienkami, przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Uzdrowisko specjalizuje się przede wszystkich w leczeniu chorób dróg oddechowych, narządów ruchu, neurologicznych, reumatycznych, układu krążenia, układu nerwowego oraz laryngologicznych i związanych z niewłaściwą przemianą materii. Kuracjusze mogą korzystać m.in. ze światłolecznictwa czy fototerapii i inhalacji.

Z kolei wieloletnią tradycję i bogate doświadczenie posiada Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Sp. z o.o. Szczególną zaletą tego sanatorium jest bliskość tężni solankowych oraz Parku Zdrojowego, w którym można spędzić miłe, leniwe popołudnie wygrzewając się w ciepłym słońcu. Szpital posiada 220 miejsc w pokojach jedno-, dwu- lub trzyosobowych oraz w wariancie studio, posiadające łazienkę, TV, radio oraz czajnik. Zajmuje się leczeniem dróg oddechowych, chorób kardiologicznych, laryngologicznych, narządów ruchu, neurologicznych, onkologicznych, reumatycznych, układu krążenia i układu nerwowego oraz problemów z niewłaściwą przemianą materii. Dostępne są tutaj wszelkie pomocne zabiegi, takie jak elektroterapia, fototerapia, gimnastyka i – szczególnie ważna dla pań – odnowa biologiczna.

Równie niedaleko tężni solankowych i parku znajduje się SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSW „Orion”. Posiada 316 miejsc noclegowych w jedno-, dwu- i trzyosobowych pokojach, a każdy z nich jest wyposażony w łazienkę, telewizor, czajnik i telefon. Menu gwarantuje dopasowanie odpowiedniej dla pacjenta diety. Kuracjusze z pewnością nie będą się tutaj nudzić, ponieważ ośrodek zapewnia bogaty program kulturalno-rozrywkowy. Jednak najważniejsza jest rozbudowana oferta lecznicza, która pozwala na zajmowanie się pacjentami z chorobami laryngologicznymi, narządów ruchu, neurologicznymi, reumatycznymi, układu krążenia, układu nerwowego i nieodpowiednią przemianą materii.

W pięknym otoczeniu parku sosnowego mieści się 22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny. Profil leczniczy pozwala na zajmowanie się osobami z alergiami, chorobami dróg oddechowych, kardiologicznymi, laryngologicznymi, narządów ruchu, neurologicznymi, reumatycznymi, układu krążenia, nerwowego oraz problemami z przemianą materii. Dostępna jest również psychoterapia. Co ważne, szpital posiada w swojej ofercie program rehabilitacyjny dla kobiet po mastektomii oraz Ośrodek Rehabilitacji Sportowej i Odnowy Biologicznej SPA. Mogą tutaj jednak przebywać również osoby zdrowe w celach wypoczynkowych. Do najbardziej popularnych zabiegów należą masaże, fototerapia i hydroterapia, jednak pakiet dostępnych usług jest dużo bardziej rozbudowany. Na kuracjuszy czeka 314 miejsc w pokojach jedno-, dwu i trzyosobowych, wyposażonych w Internet, WC, prysznic, telewizor, radio i telefon.

W Ciechocinku znajdują się również mniejsze i mniej znane sanatoria, takie jak Eden, Gracja, Zachęta, Perełka, Chemik, Julianówka, Sanvit, Wrzos, Zdrowie, Łączność czy Promień, które oferują równie bogaty profil leczniczy. Podobnie jak powyższe ośrodki zajmują się chorobami dróg oddechowych, chorobami laryngologicznymi, neurologicznymi, reumatycznymi, onkologicznymi, narządów ruchu, układu krążenia, układu nerwowego oraz problemów z przemianą materii. Dodatkowo Sanatorium Uzdrowiskowe Promień zajmuje się chorobami urologicznymi oraz ginekologicznymi

Warto pomyśleć o regeneracyjnym urlopie, bowiem sanatoria nie tylko poprawiają stan fizyczny pacjentów, ale i znacznie wpływają na ich nastrój oraz samopoczucie. Odpoczynek w tak pięknym miejscu dodaje sił i energii na kolejne miesiące.

Sanatoria w Ciechocinku, 8.3 out of 10 based on 3 ratings

2 thoughts on “Sanatoria w Ciechocinku

  1. [...] jest niewątpliwie uroczym miasteczkiem, przyciągającym turystów przede wszystkim unikalnym mikroklimatem leczniczym. Nie zapominajmy jednak o tym, iż jest to miejsce z wielowiekową tradycją i historią, co z [...]

  2. [...] terenie hotelu „Villa Park”. W mieście nie brakuje oczywiście basenów, każde liczące się sanatorium ma co najmniej jeden, jednak na sportowo, najlepiej jest udać się  na ulicę Wojska Polskiego 5, [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>