Jak znaleźć tani nocleg w Ciechocinku?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (5 votes cast)

pokoj_ciechocinek

Do Ciechocinka przez cały rok zjeżdżają kuracjusze z całego kraju, żeby skorzystać z dobrodziejstw znajdujących się tutaj wód mineralnych, pochodzących głównie ze źródeł solankowych. Leczone są tutaj między innymi choroby kobiece, układu oddechowego, nerwowego, krążenia, ulgę w cierpieniu znajdą również osoby, które muszą przyjechać na leczenie poważnych kontuzji czy też doznające silnych bólów reumatycznych. Poza licznymi ośrodkami wypoczynkowymi oraz sanatoriami czy szpitalami uzdrowiskowymi, turyści skorzystać mogą z oferty tanich noclegów zarówno u osób prywatnych wynajmujących pokoje gościnne, jak też i w typowych pensjonatach.

Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, ponieważ w wielu przypadkach kuracjuszami jest któryś z małżonków. Niestety ośrodki uzdrowiskowe nie mogą przyjmować „zwykłych” osób i wynajmować im pokoi, dlatego też wiele osób decyduje się na przyjazd z mężem czy żoną i rezerwuje dla siebie lokum. W zależności od potrzeb mogą to być skromne kwatery prywatne, których koszt wynajęcia wahać się może w granicach 30 zł za dobę, jak też i bardziej komfortowe pokoje gościnne w willach czy pensjonatach, które kosztują już niestety znacznie więcej. Standardowa cena to przeważnie przedział 50-60 zł.

Jeżeli ktoś szuka najtańszego rozwiązania z możliwych, powinien przejrzeć przede wszystkim ofertę hosteli, pokojów gościnnych oraz kwater prywatnych w Ciechocinku. Piszemy o tych trzech rodzajach miejsc noclegowych jak o jednym, ponieważ w miejscowości uzdrowiskowej nie jest stosowane aż tak mocne rozróżnienie, o czym łatwo można się przekonać próbując znaleźć jakikolwiek hostel w Ciechocinku. Najbliższe znajdują się niestety w Toruniu, co przy być może nawet i niskich opłatach za dobę (nawet poniżej 30 zł) wiąże się z dojazdami do Ciechocinka, co w ostatecznym rozrachunku wyjdzie niestety drożej. W przypadku prywatnych kwater oraz pokoi ceny również zaczynają się od 30 zł, jednakże warto zwrócić uwagę na to, jaki standard oferowany jest w ramach tej ceny. Okazuje się bowiem, że za taką kwotę można już wynająć apartament, jednakże jedynie w momencie, kiedy na wynajem zdecydują się cztery osoby (wówczas kwota za dobę w wysokości 120 zł dzielona jest na całą czwórkę). Może to być znakomite rozwiązanie dla osób, które bardzo dobrze się znają i chcą spędzić czas w cichej i spokojnej okolicy, może to także być korzystna oferta dla rodzin z dziećmi. Apartamenty mają jeszcze tę przewagę, że zazwyczaj są dwupokojowe, co zapewnić może odpowiednią prywatność dla wynajmujących osób, posiadają także lepsze wyposażenie o wyższym standardzie (nazwa „apartament” jednak do czegoś zobowiązuje). Wynajmujący często w ramach opłaty za nocleg mają do dyspozycji telewizję naziemną czy też dostęp do Wi-Fi, mogą także skorzystać z rozbudowanej oferty wypoczynkowej oferowanej przez ośrodek, w którym się zatrzymali.

Tak duży apartament jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem dla jednej osoby. W Ciechocinku za kwotę w granicach 35-40 zł wynająć w pojedynkę można oczywiście bez większych problemów pokój gościnny w dobrym standardzie, bardzo często w samym centrum miejscowości. W tym przypadku warto dołożyć trochę więcej starań i wyszukać na przykład takie domy, które położone są nieco dalej od głównych dróg, tak, aby hałas zza okna nie przeszkadzał w wypoczynku. Również lokalizację do wybranych punktów w mieście należy wziąć pod uwagę. W wymienionej powyżej cenie na wynajmujących kuracjuszy przeważnie czekają pokoje, które na wyposażeniu również posiadają telewizor, bezprzewodowe połączenie z Internetem czy też czajnik elektryczny. Wynajmujący mogą także skorzystać z lodówki, która czasami też znajduje się w pokoju.

Na cenę noclegów zarówno w kwaterach prywatnych, jak i w pokojach o podwyższonym standardzie wpływ mają również terminy pobytów. Dlatego, jeżeli wiemy odpowiednio wcześniej, kiedy musimy stawić się w ośrodku uzdrowiskowym, nie warto zwlekać z zarezerwowaniem pokoju do ostatniej chwili, ponieważ wówczas większość kwater może być już zajęta, podobnie ceny też mogą być wyższe. Wypadałoby więc jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego rozeznać się w ofertach osób prywatnych oraz firm zajmujących się wynajmowaniem kwater czy pokojów i dokonać wcześniejszej rezerwacji. Podczas rozmowy telefonicznej należy pamiętać o tym, żeby dokładnie wypytać się o takie rzeczy, jak godzina, od której liczona jest doba pobytu czy też o wyposażenie, które znajduje się w pokoju. Lokalizację miejsca noclegowego warto również sprawdzić na mapie i zweryfikować, czy faktycznie znajduje się tak blisko centrum, jak to jest reklamowane w ofercie. My możemy jeszcze podpowiedzieć, że rozsądnie jest poszukać miejsc noclegowych na takich ulicach, jak na przykład Słowackiego, Ogrodowa, Zdrojowa, Wierzbowa czy też przy ulicy Widok. Jest to jednak tylko część ulic, przy których znajdują się miejsca noclegowe, warto więc otworzyć sobie mapę Ciechocinka i zlokalizować i inne wille czy pensjonaty. Być może te położone nieco dalej od centrum oferować będą również niższe ceny za nocleg.

Jak znaleźć tani nocleg w Ciechocinku?, 6.8 out of 10 based on 5 ratings

One thought on “Jak znaleźć tani nocleg w Ciechocinku?

  1. [...] Wszystkie noclegi posiadają wygodne pokoje. Bardzo często jest też gwarantowana łazienka i kuchnia. Często kuchnia jest jedna na kilka pokoi, jednak nie jest to żadnym problemem, ponieważ każdy udaje się na śniadanie o innej porze, a wiec w tym pomieszczeniu nie ma tłoku. Więc jak wybrać dobrą stronę na frazę “Ciechocinek noclegi”? Dobrze jest zobaczyć parę stron internetowych oraz wytypować na przykład dwa noclegi. A potem wybierać z pośród tych odebranych. Kryteria wybierania mogą być przeróżne. Można mieć na uwadze na czystość pomieszczenia. Ale też na dostępność łazienki. Większa część podróżnych ceni sobie własną prywatność i nie chce mieć wspólne takie pomieszczenie z podróżnymi. Lecz w ten sposób istnieje sposobność wyłonić jedną opcje pod nazwą Ciechocinek noclegi oraz tam zamówić pokój. Interesująca oferta pojawiła się w Domu Zdrowia Lila nazwana Sierpniowy Weekend, w którym za pobyt 6-dniowy 2 osób zapłacimy 1390zł. W cenie dostaniemy pełne wyżywienie, zwiedzanie Ciechocinka z przewodnikiem oraz 4 zabiegi dziennie dla każdej osoby. Link do innych tanich ofert. [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>