Jak spędzić urlop podczas zimy? Kilka propozycji na marzec w Ciechocinku.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (4 votes cast)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z wakacjami, a więc z pogodą upalną, wręcz uciążliwą. Oczywiście dla wielu z nas wysokie temperatury są nieodzowną częścią wypoczynku, jednak niektórzy gustują w dniach chłodniejszych i właśnie wtedy decydują się na urlop. Czasem po prostu nie mamy wyboru – szef nie pozwoli nam wyjechać wtedy, kiedy byśmy najbardziej tego pragnęli. Jak wykorzystać ten czas tak, aby urlop był dla nas w pełni satysfakcjonujący? Poniżej kilka podpowiedzi.

Wyjazd w góry, polskie bądź zagraniczne (aczkolwiek w tym przypadku potrzeba nieco większych nakładów finansowych). Wyjazd taki niesie ze sobą wiele możliwości – szusowanie po stokach górskich na nartach bądź desce, kosztowanie góralskich specjałów oraz relaks w gorących źródłach. Poza tym, możemy wciąć udział w wydarzeniach kulturalnych, odwiedzić muzea, teatry czy też wybrać się na spacer w poszukiwaniu zabytkowych i ciekawych pod względem architektonicznym budynków.

Spędzenie urlopu w jednym z polskich miast – możemy wybrać się oczywiście do Warszawy, Krakowa czy innego dużego miasta, choć trzeba przyznać, że dla większości z nas nie jest to już atrakcja na miarę naprawdę udanego urlopu. Dlatego też warto udać się do miejscowości mniejszej, jednak oferującej bardziej urozmaicone atrakcje, aniżeli podziwianie zabytków. Godnym uwagi miejscem może być Ciechocinek – miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, o wielowiekowej historii, znane przede wszystkim z uzdrowisk i tężni solankowych. Nie ulega więc wątpliwości, że jest to idealne miejsce, aby w trakcie zimy zrobić coś dla swojego zdrowia i ogólnej odporności organizmu. Pamiętajmy, że tężnie są dostępne dla turystów w dni, w które temperatura nie spada poniżej -10 stopni Celsjusza. Pomijając jednak aspekt zdrowotny, w Ciechocinku zdecydowanie nie sposób się nudzić. Działa tam wiele ośrodków, dzięki którym skorzystać możemy nie tylko z zabiegów prozdrowotnych, lecz również pielęgnacyjnych czy relaksujących. Dla osób preferujących aktywny sposób spędzania wolnego czasu, interesująca z pewnością okaże się informacja, że w miejscowości tej funkcjonują stadniny konne. Nie brakuje także atrakcji kulturalnych. Poniżej znajduje się lista wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę, jeśli na marzec zaplanujemy urlop w Ciechocinku.

  • Koncert „W Krainie Operetki”, odbędzie się dnia 9 marca 2013 roku
  • X Kujawsko-Pomorski młodzieżowy przegląd piosenki, odbędzie się dnia 15 marca 2013 roku
  • Koncert Młode Recitale, który odbędzie się w marcu (konkretna data nie jest jeszcze znana)
  • Koncert Cztery Pory Roku, który odbędzie się w marcu (konkretna data nie jest jeszcze znana)

Wszystkie te wydarzenia można oglądać w sali widowiskowo-kinowej przy ulicy Żelaznej 5 i są organizowane przez MCK.

Jak spędzić urlop podczas zimy? Kilka propozycji na marzec w Ciechocinku., 9.5 out of 10 based on 4 ratings

2 thoughts on “Jak spędzić urlop podczas zimy? Kilka propozycji na marzec w Ciechocinku.

  1. Witam serdecznie,
    Jak mogę skontaktować się z administratorami tej strony? Mam dla Państwa pewną propozycję. Proszę o kontakt na wskazany adres email.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>