Dbajmy o najmłodszych kuracjuszy

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)

medium_5491079103

Uzdrowiska kojarzą się głównie z obecnością osób starszych. Tymczasem w każdym takim miejscu jest też wiele dzieci. Powody są dwa: albo ich zdrowie wymaga poratowania w warunkach sanatoryjnych, albo przyjeżdżają wraz ze swoimi dziadkami-kuracjuszami. Bez względu na przyczynę pobytu warto jest skierować ofertę uzdrowiska także do najmłodszych.

Sanatorium przyjazne maluchom

Obiekty, które są wyspecjalizowane w goszczeniu najmłodszych kuracjuszy, najczęściej są dostosowane do ich potrzeb. Dzięki temu w obrębie jednego budynku maluch może być poddawany zaleconym zabiegom rehabilitacyjnym, a następnie spędzać czas na świetlicy, bawiąc się z innymi dziećmi.

W przypadku obiektów przeznaczonych głównie dla osób dorosłych może to wyglądać inaczej. I chociaż nie można zakładać, że wszyscy dziadkowie jeżdżą do uzdrowiska z wnukami (dużo zależy od ich stanu zdrowia), to jednak coraz częściej rodzice fundują dziecku takie miniwakacje. Dlatego warto, żeby sanatoria brały to pod uwagę i zapewniały dobrą rozrywkę najmłodszym gościom.

Kącik zabaw w kawiarence

Każde szanujące się uzdrowisko słynie z przytulnych miejsc, w których można napić się kawy i zjeść ciastko. Przyjemnie by było, jeśli w takim lokalu dzieci mogłyby się pobawić, nie przeszkadzając dorosłym. Dziadkowie spokojnie będą mogli delektować się podwieczorkiem, a maluch zamiast nieustannie marudzić, miałby jakieś zajęcie. Taki kącik nie wymaga ani wielkich nakładów finansowych, ani zbyt dużej przestrzeni. Niekiedy wystarczy jedynie kilka ciekawie dobranych zabawek, po które dziecko może swobodnie sięgnąć. Dobrym przykładem mogą być dostępne na Merlin.pl lego duplo. Farma zwierzątek lub małe zoo są o tyle uniwersalne, że mogą się nimi bawić zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Śledźmy ofertę kulturalną uzdrowiska

Pobyt w uzdrowisku trwa co najmniej trzy tygodnie. To bardzo dużo czasu i w pewnym momencie może się pojawić znudzenie, szczególnie w przypadku dzieci. Z tego względu warto śledzić ofertę kulturalną miejscowości, w której znajduje się sanatorium. Zwłaszcza w okresie letnim jest ona niezwykle bogata. Do wyboru mamy różne koncerty (na przykład recital muzyki klasycznej), pokazy (na przykład tańców ludowych) oraz festyny i festiwale. Jeśli pogoda nie dopisuje, możemy zainteresować się ofertą kin i teatrów, które często mają propozycje także dla najmłodszych kuracjuszy.

Dbajmy o najmłodszych kuracjuszy, 7.0 out of 10 based on 1 rating

One thought on “Dbajmy o najmłodszych kuracjuszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>