Ciechocinek na sportowo

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (2 votes cast)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ciechocinek to typowo wypoczynkowa miejscowość, więc oferuje zarówno przyjezdnym, jak i swoim mieszkańcom liczne możliwości, jeśli chodzi o aktywne formy wypoczynku. Przed przyjazdem warto jednak dowiedzieć się, na jakich aktywnościach można spędzać czas.

Po pierwsze, wakacje to świetna pora, aby w końcu nauczyć się jeździć konno. W naszym mieście działają dobre 3 ośrodki jeździeckie:

  • Ośrodek A. Tomaszewska w Słońsku Górnym, numer telefonu: 661 740 353.
  • Ośrodek „Amazonka” przy ul. Targuta, numer telefonu: 54 283 60 65, email: amazonka@ciechocinek.pl
  • Ośrodek sportów konnych „Pod Olszyną” w Nowym Ciechocinku, numer telefonu: 54 283 38 78.

Po drugie tenis – to szlachetny sport, który z roku na rok zyskuje w Polsce na popularności. W Ciechocinku można grać w tenisa w co najmniej trzech miejscach:

  • Kort hotelu „Villa Park” przy ul. Warzelnianej 10, numer telefonu: 880 515 621, email: hotel@villapark.pl.
  • Sanatorium „Ruch” przy ul. Lorentowicza 4, numer telefonu: 54 283 60 87.
  • Sanatorium ZNP przy ulicy Widok, numer telefonu: 603 84 45 63.

Można się rozerwać przy partyjce minigolfa. Tor do minigolfa zlokalizowany jest na terenie hotelu „Villa Park”. W mieście nie brakuje oczywiście basenów, każde liczące się sanatorium ma co najmniej jeden, jednak na sportowo, najlepiej jest udać się  na ulicę Wojska Polskiego 5, gdzie znajduje się  kompleks basenowy 22 WSZUR. Do użytku pływaków oddano tam: 4 tory basenowe o długości 2 metrów i szerokości 2 metrów, sztuczną rzekę, hydromasaż powietrzny (czyli jacuzzi), saunę suchą, łaźnie parową i basen rehabilitacyjno-szkoleniowy. Z basenu mogą korzystać osoby o wrażliwej skórze, bo woda jest ozonowana. Dane do kontaktu: numer telefonu: 54 283 32 11, email: office@sanatorium-wojskowe.ciechocinek.pl.

Obowiązkowym punktem na mapie sportowca, jest Ciechociński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizuje on liczne zawody i turnieje (aktualna lista zawsze na http://www.osir.ciechocinek.pl) i ma do dyspozycji wiele obiektów w całym mieście: boisko do siatkówki plażowej, Halę Sportową (email: halasportowa@ciechocinek.pl, numer telefonu: 54 425 18 16), boisko uniwersalne, kompleks boisk „Orlik – Moje Boisko 2012”, Stadion Sportowy, siłownię, a nawet skatepark (aby z niego korzystać należy podpisać specjalne oświadczenie, do odbioru w recepcji Hali Sportowej). Na Hali Sportowej można oczywiście również pograć w tenisa stołowego i uczestniczyć w treningach Karate. Numer telefonu do OSiR-u: 54 231 29 40, email: osir@ciechocinek.pl.

W mieście funkcjonują co najmniej dwie wypożyczalnie rowerów, więc można planować wycieczki rowerowe na wyjeździe bez konieczności wożenia własnego sprzętu, co jest bardzo uciążliwe. Adresy:

  • „Wypożyczalnia Rowerów” przy ulicy Kwiatowej 4
  • Wypożyczalnia rowerów „Villa P’alinka” przy ulicy Zdrojowej 2a, numery telefonów: 54 283 68 80 i 692 490 162, email: ala.polanowska@wp.pl.
Ciechocinek na sportowo, 7.0 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>